BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 6225049
*
nr 622 5049
Ljusstakar
1par, 1800-tal, pläter, England, höjd: 24
Kondition: skadad
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2010
kl 18:24:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/1 22:23:14
1
300 kr
30/1 23:09:21
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:58
*
Ljusstakar
Kondition: skadad
nr 622 5049
Ljusstakar
1par, 1800-tal, pläter, England, höjd: 24
Kondition: skadad
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/1 22:23:14 | 1 | 300 kr |
30/1 23:09:21 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:58